دسته‌بندی نشده

ماژول WIC

ماژول WIC

ماژول ها در شبکه های اینترنتی و مخابراطی نقش به سزایی ایفا می کنند. بنابراین اگر قصد برپایی یک شبکه را دارید، هر چند که کوچک باشد؛ حتما بایستی برای بالا بردن عملکرد آن از انواع ماژول های شبکه بهره بگیرید.

یکی از انواع این محصول پر مصرف، ماژول WIC می باشد. ساز و کار این ماژول فوق العاده بیشتر شبیه به یک رابط الکترونیکی پر قدرت می باشد؛ چرا که می توانند در بازه زمانی کوتاهی، حجم زیادی از اطلاعات را انتقال دهد.

اگر تمایل دارید، در رابطه با ماژول WIC اطلاعات درستی جمع آوری کنید؛ این مقاله را از دست ندهید؛ چرا که در مورد کوچک ترین مشخصات ماژول WIC به صورت مفصل توضيح داده است.

 

ماژول WIC چیست؟

قابلیت های بالا در شبکه ها، مهم ترین علل پیشرفت آن ها می باشد. به همین خاطر کابران سعی می کنند، با استفاده از روش های مختلفی کارایی و امکانات شبکه خود را بالا ببرند. یکی از روش های کار ساز، که نزدیک به چندین سال است؛ در بیشتر مجموعه ها اجرا می شود، بهره گیری از ابزار آلات شبکه می باشد.

ابزار آلات شبکه از نظر عملکرد و ظاهر با همدیگر متفاوت هستند؛ اما با این حال برای شبکه ها الزامی می باشند، چرا که همگی هدف اصلی شبکه را دنبال می کنند. یکی از ابزار آلات مفید در شبکه ها، ماژول ها هستند. ماژول ها در انواع مختلفی توليد می شوند؛ لذا هر کدام برای تجهیز به خصوصی مناسب می باشند.

یکی از ماژول هایی که  مختص روتر ها طراحی شده است؛ ماژول WIC می باشد. این ماژول به خصوص برای اتصال روتر به یک شبکه استفاده می شود. ادغام شبکه های کوچک با شبکه های بزرگ تنها با کابل های الکترونیکی انجام نمی گیرد؛ لذا این روش به صرفه نیست. به همین خاطر امروزه با استفاده از ماژول یک شبکه کوچک را به شبکه ای دیگر متصل می کنند.

فناوری این تجهیز از نوع WIC می باشد و همین تکنولوژی نیز به ماژول این اجازه را می دهد؛ که او بتواند با استفاده از روتر به شبکه ای بزرگ وصل شود.

ماژول WIC چیست؟

کاربرد ماژول WIC

ماژول WIC مانند یک پل بین دو شهر عمل می کند. هر چه مقاومت و استحکام ماژول در برابر جریانات و نوسانات الکتریکی بیشتر باشد؛ اتصالی که بین روتر و شبکه ایجاد می شود، از پایداری بیشتری برخوردار است.

ماژول  از فناوری های روز دنیا ساخته شده است. مهندسان کامپیوتر با در نظر داشتن نقوص ماژول های قبلی این محصول را تولید کرده اند. به همین خاطر مقاومت این ماژول آن قدر زیاد است، که هنوز هم با گذر این همه سال هیچ ماژولی نمی توانند از نظر مقاومت با این محصول رقابت کند.

همانطور که در مطالب پیش نیز گفته شد، از ماژول  برای اتصال روتر به شبکه های بزرگ تر استفاده می شود. نمی توان به طور قطع گفت، این محصول در تمام شبکه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ چرا که درست نیست، زیرا برخی از شبکه ها کوچک هستند و نیازی به متصل شدن به شبکه های بزرگ ندارند.

ماژول WIC حتما در شبکه هایی که از چندین زیر شاخه برخوردار هستند؛ استفاده می شود، لذا اتصال محکم آن با هیچ نوسانات الکتریکی از بین نمی رود. به همین علت برای شبکه های بزرگ بسیار مناسب و مقرون به صرفه هستند.

کاربرد ماژول WIC

خصوصیات ماژول WIC

  1. مهم ترین خصوصیت این ماژول سازگاری بالا آن با تجهيزات مختلف است. سازگاری بین تجهیزات در شبکه ها بسیار مهم است؛ چرا که بیشتر مشکلات بزرگ شبکه، منشاء آن ها ناسازگاری بین تجهیزات می باشد.
  2. دیگر ویژگی این تجهیز شبکه، سایز کوچک آن است. در برخی از مواقع کوچک بودن خوب و مفید است. در شبکه ها نیز کوچک بودن این ماژول به نفع کاربر است؛ لذا باعث شده شبکه از نظم به خصوصی بهره مند شود.
  3. خصوصیت دیگر این محصول مربوط به درگاه ها یا پورت های آن است. از آن جایی که دارای، دو یا سه درگاه شبکه می باشد؛ شما می توانید به آن دستگاه های دیگری نیز وصل کنید.
  4. انتقال داده ها، دیگر ویژگی این تجهیز فوق العاده می باشد. سرعت انتقال اطلاعات در این ماژول شگفت انگیز است. این خصوصیت، ارزش ماژول را در بین کاربران بیشتر کرده، چرا که موجب شده از هزینه های اضافی مجموعه کاسته شود.

خصوصیات ماژول WIC

 

مزایای ماژول WIC

  1. نصب آسان:

مهندسان شبکه با این که در طراحی و ساختار ماژول WIC از فناوری پیچیده ای بهره گرفته اند؛ اما نصب آن راحت می باشد. شما برای نصب این محصول، تنها نیاز است، ماژول را در محفظه روتر قرار دهید و پیچ های آن را به وسیله پیچ گوشتی محکم کنید؛ تا به راحتی بیرون نیاید.

  1. مناسب برای اغلب شبکه های اینترنتی و مخابراطی:

به دلیل این که شبکه های اینترنتی و مخابراط، امروزه بسیار گسترده هستند؛ ماژول WIC نقش مهمی در سیستم آن ها ایفا می کند.

  1. عمر مصرف بالا:

مقاومت و استحکام بالا این محصول در برابر نوسانات و جریانات الکتریکی چشمگیر است. این مقاومت بالا موجب شده عمر مصرف ماژول بالا برود و به راحتی از کار نیافتد.

  1. عملکردی فوق العاده و تاثیر گذار:

ماژول WIC، تنها ارتباطی قدرتمند در شبکه ایجاد نمی کند؛ بلکه موجب انتقال یا دریافت اطلاعات نیز می شود.

  1. قیمت مناسب:

در کسب و کار ها قیمت تعیین کننده میزان فروش است. قیمت ماژول WIC نیز بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد؛ به همین علت بازار فروش این تجهیز از رونق فروانی برخوردار است.

 

مزایای ماژول WIC

کلام آخر

ماژول WIC یکی از محبوب ترین تجهیزات سیسکو است. اگر نیازمند هستید، دستگاه تان را به شبکه ای بزرگ متصل کنید؛ از این محصول بهره بگیرید، زیرا از قابلیت های آن منحصر به فرد است و به راحتی در برابر مشکلات کوچک تسلیم نمی شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *