دسته‌بندی نشده

ماژول شبکه سیسکو

ماژول شبکه سیسکو

شاید به گوش شما هم اسم ماژول شبکه سیسکو رسیده باشد و با خودتان فکر کرده باشید که این نوع ماژول چه نوع ماژولی می باشد، در پاسخ این سوال باید بگویم که ماژول شبکه سیسکو طوری هستند که سیگنال های دیجیتال را به سیگنال های نوری تبدیل می‌ کند و کاربرد های بسیار زیادی دارند. امروزه این نوع ماژول ها از مهم ترین و پر کاربرد ترین انتقال داده هایی می باشند؛ که حالا اگر شما علاقه داشته باشید ما را در ادامه همراهی کنید تا درباره ماژول شبکه سیسکو اطلاعات مفیدی خدمت شما عزیزان قرار بدهیم.

هر ماژول یک قطعه می باشد که با یک دستگاه بزرگ تر با یک ماژول دیگر جا به جا می شود و همچنین از روی دستگاه پیشین حذف می شود و در دستگاه بعدی استفاده می شود، به همین دلیل این ماژول ها برای یک دستگاه خاص ساخت و طراحی نشده اند اما ممکن است دارای یک شرکت متفاوت باشد.

امروزه به کمک ماژول ها کار های سخت افزار راحت شده و همچنین به بخش های کوچک تقسیم شده است، ماژول ها در دو دسته سخت افزار و نرم افزار تقسیم می‌ شوند که ماژول های سخت افزاری یک نوع قطعات الکترونیکی می باشد که یک تا چند وظیفه را انجام می‌ دهند اما ماژول های نرم افزاری کد هایی هستند که توسط برنامه نویس ها نوشته می شوند، برای پردازش آن ها تولید می ‌شود و در نرم افزار های مختلف نصب می شوند و می تواند بخشی از یک نرم افزار بزرگ باشند.

ماژول شبکه سیسکو

ماژول شبکه سیسکو چیست؟

ماژول ها برای تبدیل سیگنال دیجیتال به سیگنال نوری استفاده می‌ شود یعنی یکی از پر کاربرد ترین کارایی ماژول ها ی شبکه ای سیسکو همین موضوع می باشد. این نوع ماژول می تواند مسیر انتقال اطلاعات را از کیلومتر ها افزایش بدهد و همچنین در کشور خودمان ایران استفاده بسیار زیادی دارد و به همین دلیل از این نوع ماژول ها جهت انتقال اطلاعات در مسیر های طولانی استفاده می‌ شوند. یکی از پر کاربرد ترین آن ها و مهم ترین آن ها این است که می‌ تواند در مسافت های دور کار کند. به طور کلی بگویم باید بگویم که این میزان بیشتر از انتقال اطلاعات با استفاده از کابل شبکه انجام می ‌شود و همچنین با ویژگی های مختلف کارایی دارند.

در واقع ماژول یک قسمت جداگانه از یک سیستم می باشد که می تواند خودش به تنهایی یک هدف را دنبال کند و بدون اینکه به یک قطعه دیگر متصل باشد کار خودش را انجام دهد. ماژول ها اصولاً دارای قطعات فشرده می باشند که قسمتی از یک سیستم بزرگ به حساب می‌ آیند، ماژول می تواند کد باشند یا می تواند در مدار های مختلف کار های مفیدی را انجام بدهند و یا هم چنین در یک حالت کلی می تواند دارای یک قطعه سخت افزاری یا نرم افزاری باشد که توسط شرکت های مختلف تولید شده باشد که با کنار هم قرار گرفتن این قطعات ماژول هدف های یک سیستم را دنبال می شوند.

ماژول شبکه سیسکو چیست؟

کار آرایی ماژول شبکه سیسکو

همان طور که می دانید این روز ها در تمامی مکان ها از پیشرفت های بسیار زیادی غافل گیر می شویم، حالا شاید برایتان سوال پیش بیاید که ما اصلاً چرا از مژول استفاده می ‌کنیم؟ سوال خوبی است برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که ماژول های استفاده می کنیم، آن را در زمان به هزینه ‌های آن صرفه جویی بسیار زیاد می کند برای یک سیستم نیازمند به یک استفاده از ارتباط بلوتوثی باشد راه های پیچیده بلوتوث را در یک سیستم پیاده کند بلکه شما می توانید یک ماژول بلوتوث را سرعت بخشید و از هزینه ‌های اشتباه خود داری کنید، زیرا در زمان های گذشته برای ساخت یک سیستم باید از صفر تا صد آن را طراحی کردیم همچنین این کار هزینه بسیار زیادی داشت و وقت شما را بسیار می گرفت و در نهایت سیستمی که طراحی می کردید هدف شما نبوده ماژول ها از هزینه‌ های اضافی خود داری می کنند و همچنین انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند و یک بار طراحی می شوند صد ها مرتبه در سیستم عامل نصب می شود.

انواع ماژول ها

ماژول ها انواع مختلفی دارند و هر کدام کاربرد خاص خودش را دارند؛ اگر بخواهیم ماژول را توضیح بدهیم باید بگوییم که برای مثال یک کودک را تصور کنید که با قطعات آجری وی یک اسباب بازی خانه سازی درست می کند در زمان بازی آجر ها به ترتیب برای ساختن دیوار، ساختن سقف و ساختمان پله استفاده می کنند پس یعنی مرحله به مرحله برای ساختن خانه تلاش می کند.

ماژول هم همین روش را دارد مانند همین آجر خانه سازی کار می کند، به طور ساده تر یعنی هر ماژول یک قطعه می باشد که با یک دستگاه بزرگ تر با یک ماژول دیگر جا به جا می شود و همچنین از روی دستگاه پیشین حذف می شود و در دستگاه بعدی استفاده می شود، به همین دلیل این ماژول ها برای یک دستگاه خاص ساخت و طراحی نشده اند اما ممکن است دارای یک شرکت متفاوت باشد.

آن را در زمان به هزینه ‌های آن صرفه جویی بسیار زیاد می کند برای یک سیستم نیازمند به یک استفاده از ارتباط بلوتوثی باشد راه های پیچیده بلوتوث را در یک سیستم پیاده کند بلکه شما می توانید یک ماژول بلوتوث را سرعت بخشید و از هزینه ‌های اشتباه خود داری کنید، زیرا در زمان های گذشته برای ساخت یک سیستم باید از صفر تا صد آن را طراحی کردیم همچنین این کار هزینه بسیار زیادی داشت و وقت شما را بسیار می گرفت و در نهایت سیستمی که طراحی می کردید هدف شما نبوده ماژول ها از هزینه‌ های اضافی خود داری می کنند و همچنین انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند و یک بار طراحی می شوند صد ها مرتبه در سیستم عامل نصب می شود.

انواع ماژول ها

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *