دسته‌بندی نشده

قیمت ماژول شبکه

قیمت ماژول شبکه

در این قسمت برای این که شما بهتر مفهوم ماژول را درک کنید به شما انواع مثال ها و توضیحات را در اختیارتان قرار می دهیم و در نتیجه شما را در این مقاله با قیمت ماژول شبکه مطلع خواهیم کرد. ماژول ها انواع مختلفی دارند و هر کدام کاربرد خاص خودش را دارند؛ اگر بخواهیم ماژول را توضیح بدهیم باید بگوییم که برای مثال یک کودک را تصور کنید که با قطعات آجری وی یک اسباب بازی خانه سازی درست می کند در زمان بازی آجر ها به ترتیب برای ساختن دیوار، ساختن سقف و ساختمان پله استفاده می کنند پس یعنی مرحله به مرحله برای ساختن خانه تلاش می کند.

ماژول هم همین روش را دارد مانند همین آجر خانه سازی کار می کند، به طور ساده تر یعنی هر ماژول یک قطعه می باشد که با یک دستگاه بزرگ تر با یک ماژول دیگر جا به جا می شود و همچنین از روی دستگاه پیشین حذف می شود و در دستگاه بعدی استفاده می شود، به همین دلیل این ماژول ها برای یک دستگاه خاص ساخت و طراحی نشده اند اما ممکن است دارای یک شرکت متفاوت باشد.

ماژول شبکه چیست؟

در واقع ماژول یک قسمت جداگانه از یک سیستم می باشد که می تواند خودش به تنهایی یک هدف را دنبال کند و بدون اینکه به یک قطعه دیگر متصل باشد کار خودش را انجام دهد. ماژول ها اصولاً دارای قطعات فشرده می باشند که قسمتی از یک سیستم بزرگ به حساب می‌ آیند، ماژول می تواند کد باشند یا می تواند در مدار های مختلف کار های مفیدی را انجام بدهند و یا هم چنین در یک حالت کلی می تواند دارای یک قطعه سخت افزاری یا نرم افزاری باشد که توسط شرکت های مختلف تولید شده باشد که با کنار هم قرار گرفتن این قطعات ماژول هدف های یک سیستم را دنبال می شوند.

ماژول ها طوری هستند که شما می توانید آن ها را بر روی سیستم های مختلف نصب جا به جا یا حتی تعمیر بکنید این قطعات می تواند جهت اجرای یک کار با یا چند گانه تا ساخته بشوند یک سیستم برای انجام یک کار دو راه حل دارد اولین راه چطور باید از یک سنسور که مخصوص از آن سیستم باشد طراحی می‌ شود این قطعه از قبل طراحی می‌ شود و بقیه سیستم ها نصب می شود و انجام وظیفه را به عهده می‌ گیرند سیستم های ماژول اصولاً صرفه اقتصادی دارند و اطمینان بیشتری هم برخورد دار می باشند.

 

کاربرد ماژول شبکه

ماژول‌ های شبکه‌ ای دارای کاربرد های متفاوت  و مختلفی هستند که در دنیای الکترونیک تاثیر بسیار زیادی دارند و همچنین بیشتر این ماژول ها در پروژه های صنعتی، تجاری و عمومی طراحی و اجرا می‌ شوند که هدف های مختلفی دارند. اصولاً کسانی که از ماژول استفاده می کنند این ضرب المثل را شنیده اید که می گویند چرخ را دوباره اختراع نمی کنند.

همان طور که می دانید این روز ها در تمامی مکان ها از پیشرفت های بسیار زیادی غافل گیر می شویم، حالا شاید برایتان سوال پیش بیاید که ما اصلاً چرا از مژول استفاده می ‌کنیم؟ سوال خوبی است برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که ماژول های استفاده می کنیم، آن را در زمان به هزینه ‌های آن صرفه جویی بسیار زیاد می کند برای یک سیستم نیازمند به یک استفاده از ارتباط بلوتوثی باشد راه های پیچیده بلوتوث را در یک سیستم پیاده کند بلکه شما می توانید یک ماژول بلوتوث را سرعت بخشید و از هزینه ‌های اشتباه خود داری کنید، زیرا در زمان های گذشته برای ساخت یک سیستم باید از صفر تا صد آن را طراحی کردیم .

همچنین این کار هزینه بسیار زیادی داشت و وقت شما را بسیار می گرفت و در نهایت سیستمی که طراحی می کردید هدف شما نبوده ماژول ها از هزینه‌ های اضافی خود داری می کنند و همچنین انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند و یک بار طراحی می شوند صد ها مرتبه در سیستم عامل نصب می شود.

امروزه به کمک ماژول ها کار های سخت افزار راحت شده و همچنین به بخش های کوچک تقسیم شده است، ماژول ها در دو دسته سخت افزار و نرم افزار تقسیم می‌ شوند که ماژول های سخت افزاری یک نوع قطعات الکترونیکی می باشد که یک تا چند وظیفه را انجام می‌ دهند اما ماژول های نرم افزاری کد هایی هستند که توسط برنامه نویس ها نوشته می شوند، برای پردازش آن ها تولید می ‌شود و در نرم افزار های مختلف نصب می شوند و می تواند بخشی از یک نرم افزار بزرگ باشند.

کاربرد ماژول شبکه

سوالات متداول

  1. ماژول در واقع به چه معنا است؟

هر ماژول یک قطعه می باشد که با یک دستگاه بزرگ تر با یک ماژول دیگر جا به جا می شود و همچنین از روی دستگاه پیشین حذف می شود و در دستگاه بعدی استفاده می شود، به همین دلیل این ماژول ها برای یک دستگاه خاص ساخت و طراحی نشده اند اما ممکن است دارای یک شرکت متفاوت باشد.

  1. دسته بندی ماژول ها به چند دسته تقسیم می شوند؟

ماژول ها در دو دسته سخت افزار و نرم افزار تقسیم می‌ شوند که ماژول های سخت افزاری یک نوع قطعات الکترونیکی می باشد که یک تا چند وظیفه را انجام می‌ دهند اما ماژول های نرم افزاری کد هایی هستند که توسط برنامه نویس ها نوشته می شوند، برای پردازش آن ها تولید می ‌شود و در نرم افزار های مختلف نصب می شوند و می تواند بخشی از یک نرم افزار بزرگ باشند.

  1. شرایط کار کرد ماژول ها به چه صورت است؟

ماژول ها طوری هستند که شما می توانید آن ها را بر روی سیستم های مختلف نصب جا به جا یا حتی تعمیر بکنید این قطعات می تواند جهت اجرای یک کار با یا چند گانه تا ساخته بشوند یک سیستم برای انجام یک کار دو راه حل دارد اولین راه چطور باید از یک سنسور که مخصوص از آن سیستم باشد طراحی می‌ شود این قطعه از قبل طراحی می‌ شود و بقیه سیستم ها نصب می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *