دسته‌بندی نشده

خرید ماژول

خرید ماژول

در ابتدا بهتر است کمی در ارتباط با اینکه ماژول چیست، صحبت کنیم تا ادامه مطلب برای شما قابل فهم تر باشد. ماژول های الکترونیکی به طور معمول یک قطعه ساخته شده هستند که به شکل فشرده در یک برد جای خواهند گرفت. البته این نوع از تولید محصول کاملا حرفه ای و صنعتی است.

ماژول بخشی از یک سامانه بزرگ‌ تر و قابل استفاده است. در این عصر قطعه خاص، آی سی، سنسور یا تراشه ویژه به جهت طراحی و ساخت یک مدار مورد مصرف قرار نمی گیرند و بیش تر از ماژول ها بهره برده خواهد شد؛ زیرا هم دارای صرفه اقتصادی است و هم قابل اطمینان خواهد بود.

این ماژول ‌های الکترونیک را به شکل قطعات الکترونیکی SMD با اندازه های کوچک‌ تر آماده کرده و از حجم، اندازه و میزان مصرف انرژی پایینی برخوردار هستند. ماژول‌ ها در انواع گوناگونی و با کاربرد های یک یا چند گانه تولید شده اند. به عنوان مثال ماژول سنسور اولتراسونیک به جهت معین کردن فاصله قابل استفاده خواهد بود. ماژول بلوتوث که با تراشه Bluetooth به وجود آمده است در ایجاد ارتباط بیسیم و سایر راه های ارتباطی مورد مصرف قرار خواهد گرفت.

خرید انواع ماژول

ماژول ها کاربرد بسیاری در زندگی روزانه ما دارند. در این قسمت به معرفی انواع این ماژول ها خواهیم پرداخت، ماژول های الکترونیک عبارتند از:

– ماژول‌ وای فای Wi Fi

– ماژول ساعت

– ماژول کنترل شارژی

– ماژول‌ های التراسونیک یا فراصوت

– ماژول های بلوتوث

– ماژول تولید بخار سرد

– ماژول USB و  MP3 پلیر

خرید ماژول ساعت

ماژول های ساعت این امر را برای شما فراهم خواهند کرد که زمان، دقیقه، ساعت و تاریخ را در تمام پروژه های الکترونیکی مورد محاسبه قرار دهید. این امر حتی در زمان خاموش بودن دستگاه نیز صورت می پذیرد. سیستم و برنامه ای که با آن، زمان را مورد محاسبه قرار می دهد؛ در اصل Real Time Clock یا ماژول ساعت زمان واقعی خواهد بود.

به دلیل ساخت این نوع از ماژول، از برد آردوینو استفاده شده است. RTC‌ ها دو منبع تغذیه دارند؛ منبع تغذیه اولیه و ثانویه که در زمان خاموش بودن دستگاه به کار خود ادامه می دهد.

خرید ماژول ساعت

خرید یک ماژول‌های وای فای Wi Fi

برای ایجاد شبکه، استفاده از ارتباطات LAN، کابل و همچنین اینترنت؛ از این ماژول الکتریکی استفاده می کنند. ارتباط به واسطه وای فای به کمک اینترنت و به شکل بی سیم خواهد بود. ماژول های وای‌ فای، قابلیت و توانایی اتصال انواع میکروکنترلر ‌ها به شبکه‌ وای‌ فای را ایجاد خواهند کرد. به کمک ماژول الکترونیکی وای فای می توانید وسایل برقی را نیز مورد مدیریت قرار دهید.

خرید یک ماژول‌های وای فای Wi Fi

خرید ماژول کنترل شارژی

ماژول الکترونیکی کنترل شارژی در اصل سطح ولتاژ باتری را مورد محاسبه قرار می دهد؛ به این شکل که اگر ولتاژ باتری کم تر از میزان تنظیم شده دستگاه باشد، شارژر را به پریز برق متصل کرده و اگر برعکس این امر اتفاق افتاده باشد، یعنی ولتاژ باتری بیش تر از میزان تنظیم دستگاه باشد؛ ارتباط میان شارژر و باتری را تا زمانی که به اندازه و میزان تنظیم شده نرسد، قطع خواهد کرد. ماژول‌های کنترل شارژر در دو نوع Pwm و mppt هستند.

خرید ماژول‌ های التراسونیک یا فراصوت

کار اصلی ماژول‌ های التراسونیک، سنجش فاصله‌ است. این نوع از  ماژول‌ ها در اصل دارای یک فرستنده و یک گیرنده خواهند بود. ماژول های فراصوت به کمک ارسال فرکانس بالایی از امواج صوت یا فراصوت و همچنین محاسبه‌ زمان بین ارسال سیگنال و بازتاب سیگنال، فاصله‌ میان جسم را اندازه گیری می کنند. این نوع ماژول‌ ها در سیستم سنسور پارک خودرو، درب های اتوماتیک و مواردی از این قبیل، قابل استفاده خواهند بود.

خرید ماژول تولید بخار سرد

ماژول تولید بخار سرد به کمک شکستن ملکول های آب، به واسطه امواج فراصوت امکان تولید بخار سرد می کنند. موارد استفاده این نوع از ماژول های موجود در بازار؛ در موارد زیر خواهد بود:

– سرد خانه‌ ها

– انبار های میوه

– آزمایشگاه‌

– پرورش قارچ

– گلخانه‌

خرید ماژول‌ های بلوتوث

ماژول های بلوتوثی برای برقراری رابطه بی سیم با دستگاهی مثل لپ تاپ، گوشی های هوشمند، کامپیوتر و کارخانه ها مورد استفاده بسیاری از افراد قرار می گیرند. به جهت ایجاد ارتباط بین دو دستگاه، اولین دستگاه‌ باید درخواست اتصال را بفرستد، بعد دستگاه دیگر درخواست اتصال را باید مورد تایید قرار دهد.

برخی از این ماژول‌ های بلوتوث، فقط امکان اتصال را دارند و بعضی دیگر در هر دو حالت Slave  و Master (درخواست اتصال و تایید اتصال) کار می کنند. با توجه به تراشه ای که در این نوع از ماژول ها قرار گرفته است، عملکرد مخصوص خود را انجام می دهند. البته به کمک برد های میکروکنترلر، امکان برنامه‌ ریزی ماژول‌ های بلوتوث وجود دارد. از طریق این ماژول‌ ها، به راحتی می توان با گوشی هوشمند و از راه دور، برق خانه یا تلویزیون را خاموش نمود.

دیگر موارد مصرف ماژول های بلوتوثی عبارتند از:

– موس و کیبورد بی‌ سیم

– سیستم‌ های دزدگیر

– ریموت کنترل

– پرینتر بلوتوث

 

خرید ماژول‌ های بلوتوث

خرید ماژول MP3 یا برد USB فلش خور

ماژول‌ هایی با این نام، در اصل یک پخش کننده صوت و تصویر هستند که به شکل یک ماژول آماده با یک پنل کاربری به همراه کلید و یا ریموت کنترل در بازار عرضه شده اند. این ماژول ها به همراه یک سری برد فلش خور با برق 5V DC تا 12V DC کار کرده و امکان تولید سیستم های خانگی یا خودرو را به کاربران خود می دهند. این گروه از برد های فلش خور پنلی، به ولتاژ ورودی و همچنین اتصال کوتاه حساس هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *