دسته‌بندی نشده

ترنسیور X2

ترنسیور X2-وبسایت آوان نت

ترنسیور X2 ، کوتاه تر از ترنسیور XENPAK می باشد اما از همان اتصال الکتریکی 70 پین و رابط داپلکس SC استفاده می نماید. طبق استانداردهای ترنسیور XENPAK است. برخلاف XENPAK ، دستگاه های X2 در قسمت بالای بورد نصب می شوند و به راحتی قابل Stack شدن بوردها را فراهم سازی می کند.

ترنسیور XENPAK

ترنسیور XENPAK در موارد کاربردی 10 Gbps، از اترنت 10 گیگابیتی بهره می برد. رابط الکتریکی که آن را XAUI می نامند ، چهار سیگنال 2.5 Gbps برای فرستنده فراهم می سازد، تا آنها را به یک سیگنال 10 Gbps با استفاده از مالتی پلکس و سریال کردن برای راه اندازی و اجرای منبع تبدیل نموده و از یک اتصال الکتریکی 70 پین استفاده می نماید. رابط های نوری که در ترنسیورXENPAK استفاده می شود معمولا SC  داپلکس مسی هستند.

ماژول‌های لایه فیزیکی

در لایه فیزیکی اترنت 10 گیگابیت 10GbE، استانداردهای مختلف واسط‌های بسیاری وجود دارد که شامل یک سوکت استاندارد می باشند که می توان آن را پیاده‌سازی کرد و ماژول‌های PHY مختلفی می‌توانند به آن متصل شوند. ماژول‌های لایه فیزیکی در یک استاندارد رسمی مشخص نشده است، به دلیل اینکه در توافق‌نامه‌های چند منبع (MSA) که مذاکره و توافق بر روی آن‌ها سریع‌تر به سرانجام می‌رسد، مشخص شده‌ است. توافق‌نامه‌های MSA مرتبط با 10GbE  شامل ترنسیور X2و XPAK مرتبط با XFP  و SFP+ می باشند.برای انتخاب یک ماژول PHY،طراح به هزینه، نوع رسانه، مصرف انرژی و اندازه (Form Factor) توجه می کند. یک لینک نقطه به نقطه می‌تواند فرمت‌های قابل اتصال MSA مختلفی را در هر دو طرف پایانی داشته باشد.

به عنوان مثال XPAK و SFP+ تا زمانی که نوع پورت 10GbE  مسی یا نوری مانند 10GBASE-SR باشد توسط افزونه ها پشتیبانی گردد،تا زمانی که یکسان باشد.

XENPAK  دارای بزرگ‌ترین فرم فاکتور می باشد و اولین توافق‌نامه MSA برای 10GBE بودند. استانداردهای قابل رقابت بعدی با فرم فاکتورهای (form factors) کوچک‌تر از ترنسیورX2  و XPAK می باشند X2 و XPAK  به اندازه XENPAK در بازار به موفقیت نرسیده اند. استاندارد XFP  بعد از X2 و XPAK وارد بازار شدند واز این ترنسیورها کوچک‌تر می باشند.

ماژول‌های لایه فیزیکی -وبسایت آوان نتترنسیور سری DEM-43XXT :

ترنسیوری است که از SFP+ استفاده می نماید SFP+. از ماژول های دیگر همانند ترنسیور XENPAK , X2 و 10GXFP کوچک تر هستند و از هزینه پایین تر، توزیع توان کمتر و تراکم پورت بالاتر برخوردار است. باعث تقویت سیگنال برای پورت های مورد نیاز برای ارسال و دریافت دیتا در کابل های شبکه ایجاد می نماید.

تمام ترنسیورهای D-Link، شامل Hot-pluggable  می باشند، به این معناست که هر زمانی که سیستم روشن می باشد یک ترنسیور را به آن متصل کنید. این امکان را به ماژول ها می دهد تا بدون از دست دادن وقفه در کار شبکه اضافه یا حذف شوند.

ویژگی DEM-43XXT

DEM-43XXT ، دارای ویژگی Digital Diagnostics Monitoring (DDM) هستند. با استفاده از DDM پارامترهای اساسی مانیتورینگ لحظه ای شامل توان دریافت و ارسال، دما و ولتاژ قابل نمایش هستند. یکی از ویژگی هایی است که این امکان را به مانیتورینگ مناسب اتصال فیبر ماژول و شناسایی سریع مشکلات می دهد.

از دیگر نکات این ترنسیور قابلیت انتقال WDM دو جهته هستند. WDM دو جهته این امکان را به داده فراهم می کند تا Data به صورت همزمان در دو جهت بر روی کابل های فیبر ارسال گردد. این امکان باعث اختصاص بیشتر  شدن پهنای باند بر روی کابل های فیبری و صرفه جویی در هزینه می گردد.

ماژول شبکه سیسکو ترنسیور X2 سری X2-10GB-LR

ترنسیورX2 سری10GB-LR برای مسافت های طولانی تا 10 کیلومتر طراحی شده اند و از آن پشتیبانی می نماید و در بازار تجهیزات شبکه  با وزن 90 گرم به فروش رسیده می شود. این ماژول شبکه با سرعت بالای  10GB باعث انتقال داده می شوند. ماژول شبکه سیسکو از کانکتورهای SC/PC استفاده می کنند. این محصول قابل استفاده برای کابل های SMF هستند و در اصل این کابل ها همان کابل فیبر نوری سینگل مود هستند که شامل هسته ی بسیار باریکی می باشند. طول موجی که نور لیزر در این کابل را انتقال می دهد شامل 1310 نانومتر هستند.

ترنسیور X2 سری 10GB-LRدر دمای عملیاتی 0 تا 70 درجه سانتیگراد به خوبی کار کند و مصرف برق آن 4وات و ولتاژ 3.3 را شامل می شود.

مشخصات فنی ترنسیورX2 سری 10GB-LR :

 • طول موج آن : 1310 نانومتر
 • نوع فیبر آن : SMF
 • اندازه هسته ترنسیور: 62.5 میکرون
 • پهنای باند آن: 500 مگاهرتز
 • ابعاد آن: 91x35x12 میلیمتر
 • وزن ماژول: 90 گرم
 • فرم فاکتور :ترنسیورX2
 • فاصله تحت پوشش 10 کیلومتر است.
 • نرخ ارسال آن: 10 گیگابایت
 • ولتاژ محصول: 3.3 ولت
 • مصرف برق آن: 4 وات
 • اتصال دهنده : SC / PCدوگانه
 • دمای عملیاتی ترنسیور : 0 تا 70 درجه سانتیگراد می باشد.
 • رابط آن : SC Duplex


مشخصات فنی ترنسیورX2 سری -وبسایت آوان نت10GB-LRماژول فیبر نوری سیسکو ترنسیور X2 مدل   10GB-CX4

از سری ماژول های تجهیزات شبکه سیسکو هستند که 10 گیگابایت اترنت را برای برنامه های کاربردی حمل و نقل،مرکز داده، گیت سیم کشی را فراهم می سازند.

در این مطلب از آوان شبکه ما در تلاش بودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با ترنسیورX2 برای شما مطرح نماییم. همانگونه که مشاهده نمودید ترنسیورها دارای کاربرد های گسترده و وسیعی هستند. از مهم ترین مشخصه های قابل Stack شدن بوردها اشاره نمود. همین موضوع امکان تبادل داده ها در حالت های متعدد را فراهم می کند. همین موضوع سبب برتری ترنسیور می شود. در صورت وجود سؤال و یا نظراتی میتوانید  آن را در بخش دیدگاه برای ما مطرح نمایید.آدرس وب سایت آوان شبکه  www.avannetwork.net   می باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *